Wirtualny spacer po urzędzie

Piłkarze ręczni z wizytą w Niemczech

W ramach współpracy powiatu krotoszyńskiego z niemieckim powiatem Germersheim  14 zawodników -młodych piłkarek  i  piłkarzy ręcznych z  MUKS-u Koźmin Wielkopolski wraz z opiekunami  gościło w dniach 2-6 czerwca 2014 r. z wizytą w Niemczech.

Głównymi pomysłodawcami tej wymiany byli  Andrzej Joachimiak i Janusz Baszczyński, którzy przyczynili się do rozpoczęcia tej współpracy sportowej współorganizując program pobytu grupy niemieckiej w Koźminie Wlkp.

Wyjazd do Niemiec współorganizowany  był przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Miasto i Gminę Koźmin  Wlkp., a całość została dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Wyruszyliśmy 2 czerwca od wczesnego rana,  by dojechać na nocleg do Herxheim , gdzie zostaliśmy życzliwie przywitani przez organizatorów pobytu.

Następnego dnia  po oficjalnym przywitaniu nas przez Starostę Germersheim oraz Dyrektora szkoły zwiedzaliśmy Grund Schule Worth, była też czas na wzajemne poznanie z kolegami z Niemiec.   W godzinach popołudniowych odbył się wspólny trening piłki ręcznej , który poprowadził trener Thilo Konig . Tego dnia relaksem dla wszystkich był pobyt na pięknym otwartym basenie w Worth .

Drugi dzień rozpoczęliśmy od treningu , który przeprowadził  Mateusz Baszczyński . Następnie wspólnie udaliśmy się na spacer po Worth , gdzie mogliśmy poznać uroki miasta, park i obiekty sportowe .  Po południu pojechaliśmy do parku linowego , który zrobił na nas ogromne wrażenie. 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry Cesarskiej w Speyer , którą obejrzeliśmy z dużym zainteresowanie i uwagą. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kulturze niemieckiej.  Po powrocie do Worth udaliśmy się do hali sportowej , gdzie odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej. Po zakończeniu zawodów Starosta Germersheim wręczył puchary , medale i  oficjalnie nas pożegnał . 

Pogoda podczas naszego pobytu była bardzo ładna , gospodarze zorganizowali wiele wspaniałych atrakcji , w których z dużą przyjemnością brali udział nasi młodzi sportowcy. Szczególne podziękowanie kierujemy do dwóch opiekunów niemieckich - Thilo Konig i Marcus Braun , którzy poświęcili dla nas dużo czasu.

Do Polski wróciliśmy pełni wrażeń  ; mamy nadzieję ,że nasz sportowa współpraca będzie kontynuowana .

 

                                                                                                                                             Mateusz Baszczyński