Wirtualny spacer po urzędzie

Weekend z tenisem

Wronecki/Wosiek zwycięzcami III Otwartego Turnieju w Tenisie Ziemnym w grach podwójnych o Puchar Burmistrza Krotoszyna.
Mecz tenisowy Krotoszyn – Kępno zakończony remisem 3:3…ze wskazaniem na gości W dniach 6-7 czerwca na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się III Otwarty Turniej w Tenisie Ziemnym w grach podwójnych o Puchar Burmistrza Krotoszyna. W zawodach udział wzięło 12 par deblowych z Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Odolanowa, Pępowa i Koźmina Wlkp. Tenisistów podzielono na 4 grupy po 3 pary, gdzie mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze pary z każdej z grup. Dalej obowiązywał system pucharowy. Zawody rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Wyniki turnieju od ćwierćfinałów:

Rędzikowski/Rędzikowski – Kędzierski/Mikołajczyk    2:0 (6:4, 6:3)
Kaźmierczak/Marcisz – Kruszka/Michałowicz              0:2 (2:6, 3:6)
Wronecki/Wosiek – Sumiński/Mastalierz                  2:0 (6:3, 6:2)
Grycmacher/Grycmacher – Berger/Bestian                 0:2 (0:6, 5:7)

Półfinały:

Rędzikowski/Rędzikowski – Kruszka/Michałowicz        2:0 (6:3, 6:2)
Wronecki/Wosiek – Berger/Bestian                   2:1 (6:7, 6:2, 10:8)

Finał:
Rędzikowski/Rędzikowski – Wronecki/Wosiek           0:2 (4:6, 0:6)

Organizatorzy serdecznie dziękują darczyńcom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Do przeprowadzenia turnieju, przy bardzo dobrej oprawie przyczynili się: Urząd Miejski w Krotoszynie, Supermarket INTERMARCHE, Piekarnia Ciastkarnia BRYKCZYŃSKI, Kwiaciarnia MERCEDES, Sklep Motoryzacyjny PAWLICKI, Hurtownia Napojów NOWAK,

W niedzielne przedpołudnie, na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego rozegrano tenisowy mecz towarzyski Krotoszyn – Kępno. Z uwagi na panujący w tym dniu upał, zdecydowano się na rozgrywanie wyłącznie meczów deblowych. Goście stawili się w najmocniejszym składzie i sprawili „podmęczonym” dwudniowym turniejem gospodarzom wiele kłopotów. Niemniej mecz przebiegał w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, a wynik był dla wszystkich sprawą drugorzędną. Skończyło się na remisie 3:3 …ze wskazaniem na gości z Kępna. Spotkanie zakończono przy wspólnej biesiadzie, zajadając pyszną grillowaną kiełbaską. Rewanż w Kępnie w III dekadzie sierpnia.   

Opracował - Waldemar Wronecki, foto - Martyna Kaźmierczak