Wirtualny spacer po urzędzie

Harcerski zlot w Konarzewie

Jedenaście ekip skautowskich z południowej Wielkopolski znakomicie bawiło się podczas XXXVI Zlotu Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku, zorganizowanego w tym roku  w Specjalnym Ośrodku – Szkolno – Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie.

Harcerze z Konarzewa, Krotoszyna, Borzęciczek, Kalisza (dwie drużyny), Cerekwicy, Jarocina, Pleszewa, Ostrowa , Kępna i Ostrzeszowa zjechali na trzy dni (27-29 maja) do Konarzewa, by w gościnnych progach ośrodka wspólnie bawić się, pracować i zdobywać skautowe umiejętności. 

Druhowie i druhny uczestniczyli m.in. w rajdzie do Zdun, gdzie odwiedzili kaflarnię, muzeum i miejscowy cmentarz.  Punktem kulminacyjnym zlotu było ognisko, w którym uczestniczyli zaproszeni goście – m.in. starosta Leszek Kulka, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka oraz burmistrz Zdun Władysław Ulatowski, a także dyrektor Departamentu Inżynierii Miejskiej UM Krotoszyn Franciszek Marszałek.

Zebranych przywitała dyrektor ośrodka Daria Rakowiecka – Nowacka, która wspominając swoją przygodę z harcerstwem zauważyła, że uczy ono samodzielności, wrażliwości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Zlotowe ognisko nie miało charakteru oficjalnego, gości zaproszono do wspólnych pląsów i piosenek. I tylko na moment ucichł gwar zabawy, gdy dwoje uczestników  (w tym wychowanek SOSW w Konarzewie Kuba Kmiecik) złożyło przyrzeczenie harcerskie.

Organizatorzy zlotu: SOSW w Konarzewie, Komenda Hufca ZHP w Krotoszynie, ASKALON Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Krotoszyńskiej, Stowarzyszenie MOTYLEK na rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Konarzewie.

Projekt współfinansowany przez: Urząd Miejski w Zdunach, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.