Wirtualny spacer po urzędzie

Kongres firm rodzinnych

Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbędzie się 28 - 29 maja w Poznaniu.

W Polsce firmy rodzinne stanowią ok 30% wszystkich firm w Polsce, wytwarzają ok 10% PKB i stoją przed wielkim wyzwaniem jakim jest sukcesja! Wielkim problemem dla przedsiębiorców rodzinnych jest przekazanie firmy rodzinnej w kolejne pokolenie przedsiębiorców. To wyzwanie wieloaspektowe, a stawka jest wysoka. Zagraniczne doświadczenia pokazują, że sukcesję przetrwa około 30% firm rodzinnych. A co z resztą?

W tym roku mija 25 lat wolności gospodarczej, a co za tym idzie i 25 lat firm rodzinnych.  Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych organizowany jest pod hasłem „Wdzięczni za wczoraj,  odpowiedzialni za jutro. Profesjonalizacja zarządzania firm rodzinnych”. Już 28 maja w Poznaniu spotkaj się przedsiębiorcy rodzinni rozmawiać o przeszłości i przyszłości.

W wydarzeniu biorą udział właściciele, dyrektorzy, menadżerowie, przyszli sukcesorzy, ale również członkowie rodzin, którym zależy na rozwoju ich firm. Pojawia się również przedstawiciele świata polityki i mediów.

            Uczestnicy kongresu będą mieli okazje spotkać i posłuchać wystąpień niezwykłych gości. Twórcy największych firm rodzinnych działających na terenie polski i Europy opowiedzą o sukcesie m.in.:  Marek Roleski, Ewald Raben, Wojciech Kruk wraz z rodziną. Przedstawiciele władz i organizacji będą mówić o znaczeniu firm rodzinnych dla regionu oraz gospodarki europejskiej  m.in.: Darius Movaghar z European Family Businesses, Tomasz Jerzy Kayser z UM Poznań. Eksperci z zakresu zarządzania firmami rodzinnymi opowiedzą o profesjonalizacji i zabezpieczaniu długowieczności firm rodzinnych m.in., prof. Peter May Intes Beratung, dr Adrianna Lewandowska, MBA Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, Sławomir Mirkowski,  PwC

            Na kongresie obchodzony będzie również jubileusz 25-lecia istnienia firm rodzinnych. Zgłaszając się na kongres przedsiębiorcy, którzy obchodzą 25 lat istnienia maja okazję wspólnie z innymi przedsiębiorcami świętować.

            Zapraszamy do odwiedzenia strony kongresowej www.kongresfirmrodzinnych.pl

Kongres odbędzie się 28-29 maja 2014 w Poznaniu. Budynek Concordia Design Zwierzyniecka 3. Zapraszamy do rejestracji poprzez stronę internetową www.kongresfirmrodzinnych.pl.