Wirtualny spacer po urzędzie

Europa od kuchni, czyli przedszkolaki robią pizzę...

Obchody 10 lecia wejścia Polski do UE mogą mieć różnorodny i oryginalny wymiar. Tym razem współpraca dyrekcji Przedszkola Miś Uszatek w Krotoszynie z dyrekcją ZSP nr 2 zaowocowała ciekawymi zajęciami dla najmłodszych krotoszynian. Pod okiem fachowców - nauczycieli i uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przedszkolaki uczyły się przygotowywać różności z ciasta – typowe specjały kuchni europejskiej.

Były zatem drożdżówki „szneki”, kajzerki i oczywiście hit dnia, czyli włoska pizza. Po wypieczeniu była obowiązkowa degustacja. Wszystko było pyszne – mieliśmy okazję spróbować!
Podczas tych ciekawych zajęć w dniach 14-19 maja sztuki przyrządzania pizzy pozna ponad 100 naszych milusińskich. W działania edukacyjne zaangażują się również uczennice III Liceum Ogólnokształcącego profil pedagogiczny, które przedstawią dzieciom tematykę związaną z apiterapią. Opowiedzą i zaprezentują temat „Apiterapia i miód najlepsze na zdrowie”.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania nauczycielom – p. Patrycji Rochowiak i p. Dariuszowi Koniecznemu przygotowujących zajęcia, młodzieży ZSP nr 2 oraz nauczycielom Przedszkola za opiekę nad naszymi najmłodszymi.

Tekst i foto: P. Wójcik