Wirtualny spacer po urzędzie

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 24 kwietnia 2014 r. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.
Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach w składzie:
-Artur Michalak
-Dariusz Łukowiak
-Rafał Marciniak
-Marek Jamróg
-Klaudia Sosnowska
Opiekunem drużyny była pani Patrycja Kruszczyńska.

Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, w składzie:
-Magdalena Pietrzak
-Marlena Lipińska
-Krzysztof Fabisiak
-Sebastian Panek
-Jacek Cierniewski
Opiekunem drużyny była pani Iwona Wojciechowska.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie w składzie:
-Bartosz Mencel
-Karolina Jagodzińska
-Martyna Juskowiak
-Weronika Kazubek
-Monika Jankowska
Opiekunem drużyna był pan Jacek Krzekotowski.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Jackowi Cierniewskiemu  dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.