Wirtualny spacer po urzędzie

Goście z Care Mission u starosty

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka podejmował 23 kwietnia grupę osób zaangażowanych w prace organizacji Care Mission . Goście opowiedzieli o swojej misyjnej działalności prowadzonej w Kenii i Ugandzie.

Wizyta działaczy chrześcijańskiej organizacji, którą założono w 2006 roku w Norwegii, była jednym z wydarzeń odbywającego się w dniach 23-28 kwietnia Maratonu z  Biblią.  Gościom z Afryki i z Norwegii towarzyszyli – dyrektor PCPR Andrzej Piotrowski, radna Renata Zych-Kordus oraz prezes  Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa FAMUŁA Radosław Treder.  Care Mission  prowadzi w Kenii szkołę, dom dziecka oraz domy dla dziewcząt wykluczanych ze społeczności masajskiej, gdyż nie poddały się okrutnemu rytuałowi obrzezania.  

Jackson Solonka oraz Oddvar Linkas opowiedzieli włodarzowi powiatu o wyzwaniach, jakie czekają osoby pragnące pomóc dzieciom i kobietom w Kenii i o sposobie prowadzenia misji koncentrującym się na usamodzielnianiu podopiecznych i na wysokim poziomie edukacji.

Starosta z uznaniem wyraził się o działaniach organizacji. Opowiedział też gościom o powiecie krotoszyńskim. Sympatycznym podsumowaniem wizyty było wręczenie  L. Kulce masajskiego berła.