Wirtualny spacer po urzędzie

„Jestem tutaj” – z myślą o zdrowiu i rozwoju dzieci

Od 2 września do 30 listopada podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie uczestniczą w realizacji programu wieloaspektowej terapii. Projekt nosi nazwę: „ Jestem Tutaj” – program wieloaspektowej terapii i rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowany z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Na cały program składają się zajęcia tj.: terapia logopedyczna, warsztaty terapii zajęciowej, rehabilitacja z fizjoterapią, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka  i hipoterapia.
Odbyło się już kilka spotkań, w których udział brała duża grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, a także kilkoro dzieci ze Zdun. Równolegle odbywają się zajęcia w SOSW w Konarzewie
z zakresu hipoterapii i wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.
Podczas cotygodniowych spotkań proponowane są zajęcia wzbogacające wiedzę o otaczającym dziecko świecie. Wspólne zabawy powodują dużo radości, uśmiechu i dają chęć współuczestnictwa. Wszyscy chętnie biorą udział w zabawach przy użyciu chusty Klanza, a w Sali Doświadczania Świata relaksują się na łóżku wodnym przy odpowiedniej muzyce.
Duża grupa uczestników korzysta także z rehabilitacji z fizjoterapią, w celu poprawy bądź utrzymania sprawności fizycznej. Zajęcie prowadzone są indywidualnie.

Tekst i fot. SOSW Konarzew