Wirtualny spacer po urzędzie

Konferencja

Z inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem dyrekcja oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Konarzewie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych    nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie przygotowali konferencję „Porozmawiajmy o autyzmie”.
11 kwietnia 2014r. o godz. 11 .00 w Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie spotkali się rodzice, nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci. Na konferencji można było wiele dowiedzieć się o autyzmie oraz metodach i formach pracy z niepełnosprawnymi osobami . Rodzice niepełnosprawnych dzieci /osób opowiedzieli, z jakim oni zmagają się problemami na co dzień.
Konferencji towarzyszyły 2 imprezy: wystawa prac plastycznych dzieci, młodzieży  i osób dorosłych    z autyzmem, można ją było oglądać w Galerii Krotoszyńskiej, oraz konkurs „Po drugiej stronie lustra”, którego laureatom nagrody wręeczono   11 kwietnia. Spotkanie w zamyśle jest pierwszym tego typu . Organizatorzy mają nadzieję na kolejne, jeśli tylko rodzice wystąpią z taką inicjatywą i zaproponują jego temat.