Wirtualny spacer po urzędzie

Karol Okrasa w Zespole Szkół nr 2

 Karol Okrasa odwiedził w miniony weekend powiat krotoszyński. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Wspólnie ze starostą Leszkiem Kulką oraz dyrektorem Romanem Olejnikiem mistrz zainaugurował dzień „Drzwi otwartych” w ZSP 2.

Dzięki trwającej od kilku lat współpracy Karola Okrasy z powiatem krotoszyńskim oraz ZSP 2, każdego roku w renomowanych warszawskich lokalach gastronomicznych zawodowe praktyki odbywają uczniowie popularnego „mięśniaka”. Dlatego też głównym momentem spotkania z uczniami klas III był pokaz kulinarny, podczas którego Karol Okrasa mówił, a gotowali…Paweł i Roksana – ubiegłoroczni praktykanci mistrza. Przyrządzili oni bażanta, a dodatkowo uczniowie klasy gastronomicznej serwowali gulasz z dziczyzny. Otwierając imprezę Leszek Kulka zachęcał młodzież, by wybierała szkoły powiatu, które dobrze wypadają w rankingach, mają świetnie wyposażoną bazę oraz szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych. Dyrektor R. Olejnik namawiał młodzież do zainteresowani się ofertą ZSP 2 jako szkoły nastawionej na menedżerskie podejście do kształcenia i „kształcącej ludzi sukcesu” (jak głosi hasło szkoły). Karol Okrasa dziękował za zaproszenie i przedstawił młodzieży własną historię wyboru kariery zawodowej. Namawiał do tego, by nie bać się konkretnych i ciężkich wyzwań, jakim jest wykonywanie konkretnego zawodu. Ważne by robić to z pasją!

Nie tylko degustacją zachęcano młodzieży do zainteresowania się szkołą. Gimnazjaliści podzieleni na grupy tematyczne odwiedzali poszczególne pracownie i dowiedzieć się mogli wszystkiego o kierunkach oferowanych przez szkołę – pedagogicznym, informatycznym, gastronomicznym i ekonomicznym.

Karol Okrasa udał się następnie w teren, by nakręcić kolejne odcinki swego programu i z radością przyjął zaproszenie starosty L. Kulki do złożenia nam odwiedzin na tradycyjnym festiwalu kulinarnym, który odbędzie się już we wrześniu tego roku.

Fot. ZSP 2 Krotoszyn