Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

W dniu 09.10.2015r. wczesnym rankiem z udziałem Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki oraz zastępcy Komendanta Powiatowego Policji  w Krotoszynie mł. insp. Mariusza Jaśniaka, przy firmie Mahle,  zainaugurowano akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”.

 Idea podjęcia działań w tym kierunku zrodziła się na forum Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2012 roku i wpisuje się w realizowany od 2003 roku program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.  Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zakupiono 250 kamizelek odblaskowych, które będą wręczane rowerzystom przez Policję w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone   kamizelki, nie zostaną na przysłowiowym wieszaku i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty oraz osób poruszających się pieszo. Obowiązek posiadania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym od zmroku do świtu nakładają obowiązujące przepisy.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: mł. asp. P. Szczepaniak