Wirtualny spacer po urzędzie

Podsumowanie konkursu "Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"

10 stycznia 2014r.  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie z udziałem Leszka Kulki Starosty Krotoszyńskiego, Franciszka Marszałka radnego Sejmiku Wojewódzkiego oraz gospodarza uroczystaości mł.bryg. Mariusza Przybyła Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie konkursu „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, w trakcie którego wręczono  kolejnych 40 czujek tlenku węgla.
 

Starosta Krotoszyński podziękował wszystkim za udział w konkursie, akcentujac jego walory edukacyjne  w zakresie wzrostu świadomości  mieszkańców powiatu w sferze bezpieczeństwa oraz co może grozić w przypadku niesprawnej instalacji wentylacyjnej czy  gazowej. Osobom, które wylosowały czujki pogratulował szczęścia.
 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Mariusz Przybył omówił przeznaczenie i zasady działania czujki oraz sposób zachowania się w przypadku pojawienia się tlenku węgla.
Na konkurs w sumie wpłynęło 415 ankiet konkursowych z których rozlosowana 80 czujek tlenku węgla.
 Konkurs został zorganizowany przez Staroatwo Powiatowe, Urzad Miejski w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową PSP. Czujki tlenku węgla zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Opracował: A. Wichłacz
Foto: E. Poczta