Wirtualny spacer po urzędzie

95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Krotoszyńskiego,
W tym roku przypada jubileuszowa, 95 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którą obchodzić będziemy od dnia 27 grudnia 2013 r.
Honorowy patronat nad obchodami tej rocznicy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, co nadaje  związanym z nią wydarzeniom szczególną rangę.
My- mieszkańcy Wielkopolski składamy hołd Powstańcom Wielkopolskim nie tylko z patriotycznego obowiązku, ale przede wszystkim jesteśmy wdzięczni i dumni, że na naszym terenie wybuchło zwycięskie Powstanie, które przyczyniło się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

 

Każdego roku z okazji obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego jest podejmowanych wiele przedsięwzięć, potwierdzających niezmiennie fakt, że na Ziemi Krotoszyńskiej nie ma takiego miejsca, w którym prawda o Powstaniu odeszłaby w zapomnienie.
Dlatego też serdecznie zapraszam do wspólnego uczestnictwa w dniu 1 stycznia 2014 r. w obchodach kolejnej rocznicy zrywu powstańczego na Ziemi Krotoszyńskiej.
Niech zaplanowane z tej okazji uroczystości staną się wyraźnym sygnałem, że my – Wielkopolanie – jesteśmy dumni ze swej historii, a wolność, za którą nasi przodkowie przelali krew, dziś nas łączy oraz buduje nasze poczucie wartości i tożsamości narodowej.
Jestem przekonany, że 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przeżywać będziemy godnie i wspólnie złożymy hołd bohaterskim Powstańcom Naszej Ziemi


     Leszek Kulka

Starosta Krotoszyński