Wirtualny spacer po urzędzie

I my zostaliśmy Świętym Mikołajem

w środę 4 grudnia kilkunastoosobowa grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego – przyszli pedagodzy z klasy IIa wraz z opiekunem p. Dorotą Szymczak udała się do Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Ostrowskiej.
Celem wizyty było urządzenie gwiazdki dzieciom z tej placówki i wręczenie paczek, które przygotowali uczniowie naszej szkoły z okazji Mikołajek. Licealistki przygotowały program artystyczny. Nie zabrakło śpiewu, wspólnego tworzenia łańcucha oraz tańca. Dzieci były zachwycone wspólną zabawą. Najbardziej oczekiwanym momentem było przyjście Mikołaja. W postać Mikołaja wcieliła się uczennica z kl. IIa.
Dzieci z pięknymi uśmiechami odbierały podarunki i z ogromną ciekawością zaglądały do swoich worków. Zachwycone dzieci dziękowały gorącymi uściskami a w ramach wdzięczności za odwiedziny, przygotowały kartki dla odwiedzającej ich grupy.
Uczniowie ponownie zostali zaproszeni do współpracy w przyszłym roku a wychowankowie szkoły odliczają dni do kolejnego spotkania. Pięknie jest patrzeć, kiedy nasza praca przynosi tyle radości, dlatego Szkolne Koło PCK składa podziękowania wszystkim klasom, które przyczyniły się do zrealizowania tego pięknego dzieła, przynosząc różne drobiazgi na prezenty dla wychowanków tej placówki. To tak niewiele kosztuje, a przynosi tyle uśmiechu i radości. Tak więc i wy zostaliście w tym roku świętymi Mikołajami. Pomogliście tym, którzy tego potrzebowali, a ich uśmiechy niech będą dla was największą zapłatą.

Autor artykułu: mgr Dorota Szymczak