Wirtualny spacer po urzędzie

ZSS - konkursy plastyczne

Ogólnopolskie sukcesy plastyczne uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie w 2013 roku. 5 stycznia 2013 roku ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Maski i figurki afrykańskie" zorganizowanego przez MDK w Krakowie . Na konkurs wpłynęło ponad 1000 prac, a prace Moniki Dzierli z klasy II SPdP i Dominika Grządki z kl. IV-VI wykonane pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Ziembińskiej zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie, na której prezentowano kilkadziesiąt najlepszych prac z całej Polski.
13 maja 2013 roku uczniowie ZSS znów osiągnęli sukces ogólnopolski. Paulina Serek z klasy II SPdP zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii powyżej 17 lat w konkursie organizowanym przez Klub Kultury Zastów w Warszawie. Był to XIII Ogólnopolski Konkurs "Kukiełka" polegający na wykonaniu kukiełki - postaci z wiersza Juliana Tuwima "O panu Tralalińskim". Paulina wykonała kukiełkę pana Tralalińskiego pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Ziembińskiej. Zostały przyznane też dwa wyróżnienia dla uczniów w kategorii 14-16 lat dla Izabeli Łuczak z kl. IV-VI i dla Dawida Dolaty z oddz. IV-VI
17 października 2013 roku ogłoszone zostały wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z wakacji" organizowanego przez KK Zastów w Warszawie. Spośród 2965 prac wybrano najpiękniejsze wakacyjne pocztówki.  Wśród nich znalazła się praca Ewy z naszej szkoły. Otrzymała ona wyróżnienie w kategorii 14-16 lat. Pod kierunkiem p. Anny Ziembińskiej wykonała kartkę przypominającą letnie wojaże. Do udziału w konkursie zgłosiło się 125 szkół, 86 przedszkoli, 42 domy kultury i 21 osób indywidualnych.

tekst i foto ZSS Krotoszyn