Wirtualny spacer po urzędzie

Podsumowanie akcji krwiodawstwa

We wtorek 8 października 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie została przeprowadzona szczytna akcja "Twoja Krew - Moje Życie". Tuż przed godziną 9.00 na boisku sportowym zaparkował autokar PCK - Mobilnego punktu poboru krwi. Inicjatorem akcji i wieloletnim koordynatorem wszelkich działań Honorowego Krwiodawstwa w ZSP nr 2 był p. prof. Sławomir Kosiński. Udaną i wspaniałą akcje poprzedziła w tym roku szeroka kampania informacyjna w szkole w postaci plakatów, artykułów na stronie internetowej i facebook oraz audycje w radiowęźle szkolnym. Kapania miała żartobliwe hasło: "Oddaj krew nie czekaj na wampira". Kogo miano na myśli pod tą przewrotną nazwą "wampira" w pozytywnym znaczeniu nie trudno się domyślić.
Do Mobilnego Punktu Poboru Krwi zgłosiło się w sumie 72 chętnych, a oddały krew  tego dnia 63 osoby. Wśród nich byli oczywiście uczniowie, ale nie zabrakło też  nauczycieli i pracowników szkoły. Łącznie tym razem pobrano 28,35 litra krwi. Warto nadmienić, że ze względu na duże zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży ZSP nr 2 przedłużono o ponad godzinę pobieranie krwi.
W tym miejscu w imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szczytną i piękną akcję.

W Tygodniu Papieskim warto przypomnieć słowa Bł. Jana Paweł II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Tekst i foto ZSP 2