Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelka odblaskowa zamiast mandatu

W dniu 15.10.2013r. z udziałem Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki oraz krotoszyńskiej policji, przy firmie Mahle,  zainaugurowano na terenie powiatu krotoszyńskiego  akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. W dniu dzisiejszym rowerzyści zamiast mandatów otrzymywali pouczenie oraz kamizelkę odblaskową.

Idea podjęcia działań w tym kierunku zrodziła się na forum Komisji Bezpieczeństwa  i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki  i wpisuje się w realizowany od 2003 roku program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.  Akcja ta,realizowana drugi rok z kolei, ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z powyższym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, zakupiono 250. kamizelek odblaskowych, które będą wręczane rowerzystom przez Policję w czasie prowadzonych kontroli. Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Dzisiejsza akcja przy Mahle uwidoczniła jak wielu rowerzystów porusza się bez prawidłowego oświetlenia, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone  zamiast mandatów kamizelki, nie zostaną na przysłowiowym wieszaku i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: sierż. sztab. P. Szczepaniak