Wirtualny spacer po urzędzie

Akcja ?Sprzątanie Świata?

W piątek, 4 października br. w na terenie Leśnictwa Smoszew, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Krotoszyn, dziećmi z Publicznego Przedszkola w Zdunach oraz Publicznego Przedszkola nr 1 „ Miś Uszatek” w Krotoszynie, nasadzili las w miejscowości Chwaliszew dla nas i przyszłych pokoleń, w ramach akcji „Sprzątanie Świata”.

Rok 2013 stanowi dla nas kontynuację akcji zapoczątkowanej w 2011 roku przez ONZ pn. Międzynarodowy Rok Lasów. Głównym hasłem akcji są słowa „Lasy dla ludzi”, które mają na celu uświadamiać, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas na co  dzień.

Starosta Krotoszyński wraz z Nadleśnictwem Krotoszyn zorganizował akcje sadzenia lasu wraz z grupą „Słoneczka” z Publicznego Przedszkola w Zdunach oraz oddziału IV Publicznego Przedszkola nr 1 „Miś Uszatek” w Krotoszynie. Akcji towarzyszył program edukacji ekologicznej. W Leśnictwie Smoszew czekały sadzonki drzew zapewnione przez Nadleśnictwo Krotoszyn oraz leśniczy Pan Andrzej Piesyk, pod którego ścisłym nadzorem przedszkolaki nasadziły nowy las złożony głównie z gatunków biocenotycznych tj. jarzębiny, bzu, kaliny koralowej oraz dzikiej róży.

Celem programu jest przypomnienie, że las to wielkie dobro publiczne i na wiele sposobów służy polskiemu społeczeństwu, więc szanujmy piękny przyrodniczy majątek i siebie nawzajem.

G. Ziętkiewicz - WOŚRiL