Wirtualny spacer po urzędzie

Odblaski dla pierwszoklasistów

10 wrzesnia br. w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. W spotkaniu,  Starostę Krotoszyńskiego Leszka Kulkę reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich  i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz, który przedstawił cel spotkania oraz omówił rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów a szczególnie dzieci.

Podinspektor  Włodzimierz Szał z Komendy Powiatowej Policji  omówił, w formie pytań  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze.Zaprezentowano dzieciom film na temat podstawowych zasad zachowania  się na drodze.
Podobne spotkanie w dniu 11  września 2013r. z udziałem Z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Jarosława Ratajczaka odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 
w Koźminie Wlkp.W tym samym dniu odbyło się również spotkanie w Zespole Szkół Publicznych  w Rozdrażewie. W dniu12.09.2013r. podobne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Baszkowie oraz  w Zespole Szkół Publicznych w Sulmierzycach. W spotkaniu w Sulmierzycach wzięła udział Pani Sekretarz Miasta Sulmierzyce Karina Błaszczyk. Dzieci w prezencie otrzymały elementy odblaskowe oraz plany lekcji.
 Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego.
Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.
Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w  Kobylinie, Zdunach, Sulmierzyc, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy
w Rozdrażewie.
 Spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych gminy: Koźmin Wlkp., Kobylin, Zduny i Rozdrażewa.

Opracował: A.Wichłacz
Foto: W.Szał