Wirtualny spacer po urzędzie

Zaproszenie do projektu Eduscience

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Człowiek – najlepsza inwestycja”.  Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych
z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE

 

Projekt Eduscience jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, projektów innowacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczej.  Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania naukami ścisłymi z wykorzystaniem interaktywnej platformy e-learningowej. Żaden dotychczasowy projekt z zakresu edukacji przyrodniczej w Polsce nie jest w stanie zapewnić tak „żywego” i fascynującego poznawania świata przyrody. Liderem projektu jest Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.
Festiwale nauki, organizowane w ramach projektu, to 12 spotkań z nauką adresowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanych zarówno w murach szkoły, jak i w plenerze, na których uczniowie będą mogli uczestniczyć w przeprowadzaniu najróżniejszych doświadczenia i pokazach ze wszystkich nauk przyrodniczych. Nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy będą mogli wziąć udział w prelekcji z udziałem Colina Rose’a.
Jeden z festiwali odbędzie się w Krotoszynie. Burmistrz Krotoszyna i Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie zapraszają do udziału w festiwalu nauki.
13 września 2013 r. o godz. 16:00 odbędzie się wykład Colina Rose’a. Wykład odbędzie się na auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
(Zgłoszenia uczestnictwa w wykładzie przyjmuje Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie do 11 września 2013r. nr tel.: 62 725 20 30, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Colin Rose to brytyjski psycholog, światowej sławy ekspert w dziedzinie nowoczesnych metod efektywnego uczenia się oraz doradca brytyjskiego rządu do spraw edukacji. W swojej pracy za istotne uważa wykorzystywanie inteligencji wielorakich oraz dostosowywanie metod nauczania do potrzeb uczniów. Colin Rose jest autorem wielu książek i publikacji m.in.: „Ucz się szybciej na miarę XXI wieku”, „Atlas Efektywnego Uczenia”. Jest również twórcą programu „Master it Faster” oraz „Metody Colina Rose” - autorskiej metody superszybkiej nauki języków obcych. Współautor edukacyjnego programu „Zabawy fundamentalne”, autor programu „Champs”.
14 września o godz. 12:00 odbędzie się impreza plenerowa w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, Plac Szkolny 19. Uczniowie będą mieli okazję wywołać własne trzęsienie ziemi lub sprawdzić, jak smakuje jajecznica usmażona na antenie satelitarnej.
(Wszelkich informacji na temat Festiwalu Nauk udziela sekretariat Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, tel.: 627252678 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)