Wirtualny spacer po urzędzie

Uniwersytet III Wieku

Projekt realizowany od roku 2006 przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. W ramach projektu seniorzy z powiatu krotoszyńskiego od września do listopada będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kursach, oraz „Akademii Filmowej”.

W roku 2013 zaplanowano następujące kursy:

Krotoszyn:

 Aqua aerobic, Kurs komputerowy , Gastronomiczny (TYLKO dla osób które nie uczestniczyły w kursie w ciągu 2 ostatnich lat), Plastyczny,  Gimnastyka, Bukieciarstwo  (dla osób, które w roku 2012 były na liście rezerwowej), Język angielski (grupa początkująca), Język niemiecki (kontynuacja), Terapia tańcem, Warsztaty robótek ręcznych (w programie haft krzyżykowy), Warsztaty muzyczne, Kurs Nordic Walking

Poza Krotoszynem:

Koźmin Wlkp. – kurs witrażu, komputerowy, dequpage, gastronomiczny, gimnastyka z elementami jogi – (niektóre już zrealizowano) kontakt - Klub Seniora w Koźminie Wlkp.

Rozdrażew – gimnastyka, terapia tańcem, warsztaty muzyczne

Zduny – gastronomiczny, gimnastyka

Kobierno – terapia tańcem

Kuklinów – gimnastyka

Chwaliszew – komputerowy

Zapisy - 22, 23, 27, 29 sierpień w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie, ul. Rynek 1, godz. 10.00 – 12.00

Raz w miesiącu (od września do listopada) będzie się odbywać Akademia Filmowa (w Kinie „Przedwiosnie” w Krotoszynie)  polegająca na otwartych dla wszystkich seniorów, bezpłatnych seansach filmowych połączonych z wykładami z historii kina (bez zapisów) – terminy będą podawane na bieżąco.

Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze PZERiI lub w  Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie (ul. Młyńska 2d/1, tel. (62) 722 88 91 / 722 88 92 – informacji udziela Wioleta Włodarczyk).

Projekt współfinansowany przez:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych, Powiat krotoszyński, Miasto i Gminę Krotoszyn, Gminę Rozdrażew,

Partnerzy:                                                                                                      

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”
w Krotoszynie, Miasto i Gmina Zduny, Miasto i Gmina Kobylin, Miasto i Gminę Koźmin Wlkp., Miasto Sulmierzyce.

Patronat medialny: Gazeta Krotoszyńska            

Tekst: PCPR