Wirtualny spacer po urzędzie

Reprezentanci Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich z wizytą u starosty.

Wicestarosta Krzysztof Kaczmarek spotkał się z dwójką krotoszynian, którzy reprezentować będą nasz kraj podczas THE WORLD GAMES 2013 w Kolumbii. W spotkaniu uczestniczyli także prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum, naczelnik wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Marzena Wiśniewska, główny specjalista ds. sportu Waldemar Wronecki oraz przedstawiciele krotoszyńskich mediów. Starosta życzył dwójce utalentowanych sumoków Marinie i Aronowi Rozum zdobycia medalu na tej prestiżowej, światowej imprezie, a przede wszystkim godnego reprezentowania kraju i naszej „małej ojczyzny”. Wręczył reprezentantom flagę Powiatu Krotoszyńskiego, zaznaczając że podczas podobnego spotkania przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Sumo do Hong Kongu, jego życzenia spełniły się, bo Aron zdobył brązowy medal w grupie seniorów w wadze do 85kg. Prezes Rozum zrewanżował się upominkiem w postaci krawatu, jaki nosić będą reprezentanci Polski w Kolumbii.
 
Dariusz Rozum zaznaczył, że wokół dyscyplin sportów nieolimpijskich w Polsce zaczęło się dziać wiele dobrego. Świadczy o tym chociażby zainteresowanie tematem głowy państwa, prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podczas spotkania w pałacu prezydenckim panowała serdeczna atmosfera, a obecni byli także ministra sportu Joanna Mucha, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki oraz prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz jako gospodarz WORLD GAMES 2017. Na Igrzyska The World Games 2013 polscy sportowcy uzyskali kwalifikacje w następujących dyscyplinach: kajak maraton, pływanie w płetwach, ju-jitsu, wspinaczka sportowa, taniec sportowy, sumo, akrobatyka sportowa, biegi na orientację, trójbój siłowy. Powodem do dumy jest, że w gronie ponad trzydziestu reprezentantów znalazło się dwoje sportowców z Krotoszyna.

Dyskutowano także o problemach finansowych polskiego sportu, zwłaszcza dyscyplin niolompijskich oraz o mało szczęśliwym pomyśle ministerstwa, czyli dzieleniu dyscyplin na koszyki finansowe. Spotkanie okraszono wyśmienitymi lodami oraz kawą. Na koniec starosta życzył sportowcom jak najszybszego znalezienia się w „rodzinie olimpijskiej”.
       
tekst W. Wronecki, foto M. Wawrocka.