Wirtualny spacer po urzędzie

Flaga powiatu krotoszyńskiego na Mont Blanc - na Dachu Europy!

W dniach 1 – 9 lipca 2013 r. - czteroosobowa grupa złożona z nauczycieli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie Wlkp. przebywała w Alpach, w południowej Francji, stawiając  sobie za cel zdobycie szczytu Mont Blanc (wysokość 4810,45 m n.p.m.), który  położony jest w na terytorium Francji w regionie Haute-Savoie i w granicach administracyjnych miasta Saint-Gervais. Mont Blanc - najwyższy szczyt Europy, zaliczany jest do Korony Ziemi. O miano najwyższego szczytu Europy, konkuruje w ocenie wielu alpinistów z Elbrusem leżącym na Kaukazie. Pierwszego polskiego wejścia na Mont Blanc dokonał Antoni Malczewski z jedenastoma przewodnikami 4 sierpnia 1818 roku.
Po dwudniowej aklimatyzacji, w dniu 6 lipca 2013 roku o godz. 2.00 w nocy - trzyosobowy zespół ruszył z obozu namiotowego w okolicach schroniska Tête Rousse (3167 m n.p.m.) i przez  szczyt Dôme du Goûter (3835 m n.p.m.), dotarł o godzinie 8.45 do schronu Vallot (4363 m n.p.m.).
Po krótkim odpoczynku zespół ruszył przy sprzyjającej pogodzie - pięknym słońcu i lekkim mrozie w kierunku szczytu, który został zdobyty o godz. 12.00. Na wierzchołku Mont Blanc (4810 m n.p.m.), stanęli Jarosław Kucharski, Artur Selbirak i Paweł Rudnicki.
Kolejny raz mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego są na najwyższym szczycie, na Dachu Europy - pamiątkowe zdjęcia oraz rozwieszenie flagi powiatu krotoszyńskiego kończy pobyt na wierzchołku.
W wyprawie udział wzięli: krotoszynianie – Artur Selbirak, Paweł Rudnicki oraz koźminiacy - Jarosław Kucharski i Dobiesław Błażejczak.

Tekst i fot: Paweł Rudnicki