Wirtualny spacer po urzędzie

DZIEŃ INTEGRACJI W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

20 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie odbył się jak co roku Dzień Integracji. To już XX festyn organizowany przez ZSS mający na celu integrowanie uczniów szkół masowych z uczniami szkół specjalnych.
W tym roku tematem przewodnim była kultura ludowa. Z tej okazji uczestnicy wystąpili w ludowych strojach a na stoiskach serwowano lokalne potrawy.

Uroczystego otwarcia Dnia Integracji dokonała J. Szóstak, dyrektor ZSS. Po odśpiewaniu hymnu integracji oraz  hymnu szkoły powitano przybyłych gości.
Gościem honorowym była Kapela Furmany z Gorzyc Wielkich.
Współorganizatorem tegorocznej imprezy było Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej.
Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji m in. występy taneczne uczniów ZSS i zaproszonych szkół, konkurs muzyczny: „Piosenka jest dobra na wszystko”, pokaz cukierniczy, pieczenie ciastek oraz konkurs na najciekawszy strój ludowy. Kolejną atrakcją był pokaz wozu strażackiego oraz przejażdżka  samochodem policyjnym na sygnale.
Zorganizowano plener artystyczny, dzieci brały udział w warsztatach malarskich, malowały węglem i kredą,  lepiły w glinie.
Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się zamek dmuchany oraz jazda na kucyku.
Nie zabrakło oczywiście rozmaitych gier, zabaw i strzelania z wiatrówki.
Organizatorzy przygotowali także loterię fantową, w której każdy los wygrywał! Dochód z loterii przeznaczony jest na zakup namiotu do hipoterapii.