Wirtualny spacer po urzędzie

Młodziki Mistrzami

Sezon 2012/13 przeszedł do historii. Znakomicie zaprezentowała się w nim prowadzona przez Trenera Łukasz Raka drużyna młodzika młodszego(rocznik2001). Młodzi zawodnicy wywalczyli tytuł Mistrzowski pokonując w meczach finałowych kolegów z KKSu Kalisz dwukrotnie w stosunku 2-1.

Zmagania grupowe były bardzo owocne w wykonaniu Młodej Astry. W 10 meczach ligowych tylko raz schodzili bowiem z boiska jako pokonani, 9 pozostałych spotkań zakończyło się ich zwycięstwem przy tym  zdobyli 46 bramek tracąc 10.

Trzon zespołu stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej nr8 w której funkcjonują klasy sportowe  od wielu lat z powodzeniem rywalizujące na poziomie Mistrzostw Polski w wielu dyscyplinach sportowych odnosząc liczne sukcesy.  W tym miejscu podziękujemy:

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 8 w Krotoszynie składa serdeczne podziękowania wszystkim placówkom oświatowym z powiatu Krotoszyn, których uczniowie pragnęli rozwijać swoje umiejętności w klasach sportowych „Ósemki”. Rozwój młodych talentów jest możliwy tylko dzięki współpracy wielu ośrodków i dzięki niej osiąganie najwyższych wyników sportowych. Dzieląc się z Wami Naszymi sukcesami składamy również ogromne gratulacje dyrekcji Szkoły Podstawowej nr1 w Krotoszynie, Szkoły Podstawowej w Zdunach, Kobiernie i Gorzupi.

Wracając do Naszych młodzików. Po zakończeniu sezonu zasadniczego najlepsze zespoły z grupy 1 i 2 rozegrały mecze mające wyłonić Mistrza Okręgu Kaliskiego.  Pierwsze spotkanie rozegrane na stadionie w Krotoszynie pokazało że oba zespoły grają na wysokim poziomie a o wyniku potyczki zadecydują pojedyncze akcje. 8 czerwca po pierwszej połowie Astra remisował z KKSem Kalisz 1-1 i wtedy do głosu doszła pogoda. Potężna ulewa uniemożliwiła prowadzenie prawidłowej walki sportowej ale obaj trenerzy doszli do wniosku że mecz należy kontynuować. W trudnych warunkach Asterka lepiej poradziła sobie wykorzystując jedną z nielicznych sytuacji w tej części spotkania i po strzale Patryka Brajera ustaliła wynik na 2-1.

14 czerwca o godz. 17.30 doszło do meczu rewanżowego na stadionie w Kaliszu. Mecz był wspaniałym widowiskiem. Obie drużyny walczyły jak w najlepszych finałach ligi mistrzów a sam scenariusz był iście filmowy. Do 40 minuty spotkania(10 minut przed końcem) był wynik 0-0 dający wygraną krotoszynianom. I wtedy wspaniałą szarżę przeprowadził Miłosz Matuszewski i pokonał bramkarza Astry Mateusza Domagałę. W tej chwili Tytuł był po stronie Kalisza. Astra ruszyła do ataku, 3 minuty przed końcem na uderzenie z dystansu zdecydował się Oliwier Kuszaj, bramkarz sparował piłkę, do której dopadł Kacper Łęgowski i wyrównał na 1-1. W ostatniej akcji faulowany w polu karnym Dawid Płonka, wypracował rzut karny, który pewnie wykorzystał Nasz bramkarz. Sędzia zakończył spotkanie i rozpoczęło się szaleństwo radości. Sezon 2012/13 przeszedł do historii a dumny trener otrzymał najlepszy”prezent”od swoich wychowanków. Gratulacje dla obu drużyn - to było pasjonujące piękne spotkanie.

Skład Astry w sezonie 2012/13:

Bramkarze: Mateusz Domagała, Albert Szymczak

Obrońcy: Patryk Reyer, Bartosz Cieślak, Mikołaj Turbański, Jan Olszewski, Dominik Jerzyk

Pomocnicy: Oliwier Kuszaj, Krzysztof Kaszkowiak, Kacper Łęgowski, Eryk Kunicki(k),

Kacper Kubera, Jakub Michalak,  Dawid Płonka, Jakub Plachimowicz

Napastnicy: Patryk Brajer, Kamil Frąckowiak,

 

Mecze finałowe:

Astra Krotoszyn – KKS Kalisz

2 – 1

bramki: Kamil Frąckowiak, Patryk Brajer

 

KKS Kalisz – Astra Krotoszyn

1 – 2

bramki: Kacer Łęgowski, Mateusz Domagała

 

Więcej zdjęć...