Wirtualny spacer po urzędzie

VIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Już po raz VIII z udziałem uczniów szkół podstawowych 05 czerwca b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbył się regionalny finał Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowany przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie przy współpracy z Technikum Ochrony Środowiska i wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony   Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Urzędu Miejskiego w Krotoszynie w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Do finału Olimpiady zakwalifikowało się 39 uczniów z 13 szkół województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wyłonieni zostali w eliminacjach wewnątrzszkolnych, w których wzięło udział 241 uczniów. Zwycięzcą olimpiady został Sławomir Kowalczyk ze SP w Rozdrażewie.

Kolejne miejsca zajęli:

II – Jan Trąbka – SP nr 7 w Krotoszynie

III – Bartłomiej Góral – SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

IV – Dawid Pawlaczyk – SP nr 3 w Krotoszynie

V – Monika Kosińska – SP w Cieszkowie

VI – Martyna Krzyżaniak – SP w Nowej Wsi

 

 Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Urzędu Miejskiego w Krotoszynie wszyscy uczestnicy finału otrzymali książki i dyplomy pamiątkowe a przygotowujący ich nauczyciele dyplomy pamiątkowe. Laureaci Olimpiady dodatkowo zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami.