Wirtualny spacer po urzędzie

IV MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS CUKIERNICZY "NAJLEPSZY W ZAWODZIE CUKIERNIK"

15 maja 2013 r.  Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie   zorganizował IV Międzypowiatowy Konkurs Cukierniczy „Najlepszy w zawodzie cukiernik”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z Zasadniczych Szkół Zawodowych z Pleszewa, Kalisza oraz z Krotoszyna. Zadaniem uczestników było przygotowanie ciasta, formowanie, wypiek, dekorowanie i prezentacja wykonanych bułek drożdżowych z kruszonką oraz placka skubaniec.

Komisja w składzie: przewodniczący Ryszard Ziajka – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie, członkowie Ewelina Rogacka – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Elżbieta Kujawiak – nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kaliszu, Danuta Rutkowska nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie, wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się  uczniowie z Pleszewa Paulina Majdziak i Natalia Górska. Drugie miejsca egzekwo otrzymały drużyny  z Krotoszyna Anna Mikłas i Patryk Mikołajewski oraz z Kalisza Karolina Szczepańska i Maria Domjan.
Wszystkie drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami zawodowymi. Wybór najlepszych był bardzo trudny. Wykonane wyroby wykazały się dużymi walorami smakowymi i estetycznymi. Myślę, że mogą być dumni ze swoich prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy,  oraz nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Krotoszyńskiego Pana Leszka Kulkę oraz  Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych                           w Krotoszynie Panią Jolantę Szóstak.