Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces uczennic z ZSP nr 2 w V Wielkopolskim Konkursie Statystycznym

Statystyka postrzegana jest często jako dziedzina trudna, nudna i mało przyjazna człowiekowi. Aby zmienić ten stereotyp i przyczynić się do popularyzacji statystyki jako źródła wiedzy o procesach społeczno-gospodarczych oraz zachęcić do stosowania metod statystycznych w opisie, analizowaniu i prognozowaniu zjawisk.

Urząd Statystyczny w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne są organizatorami Wielkopolskiego Konkursu "Statystyka mnie dotyka", adresowanego do szkół ponadgimnazjalnych województwa. W tym roku odbyła się już V jubileuszowa edycja Konkursu. Zakończone właśnie zmagania konkursowe odbywały się pod Honorowym Patronatem Pana prof. dra hab. Janusza Witkowskiego - Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Pani Elżbiety Walkowiak Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Pana prof. dra hab. Emila Panka - dziekana Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Wielki sukces w Konkursie, podobnie jak w roku ubiegłym, osiągnął zespół uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie w składzie: Paulina Panek, Daria Siwek i Lidia Szymczak, zajmując I miejsce spośród 23 uczestniczących szkół.
Tematem tegorocznej pracy było opracowanie raportu o rynku pracy powiatu krotoszyńskiego w latach 2005 - 2011. 25 kwietnia br. w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w trakcie obchodów 50-lecia Urzędu Statystycznego w Poznaniu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i posumowanie Konkursu. W uroczystości, wraz z nagrodzonym zespołem, wziął również udział Dyrektor Szkoły - mgr Roman Olejnik oraz opiekun zespołu - mgr Jan Urbaniak.
W tym roku laureatki Konkursu zostały nagrodzone sprzętem komputerowym w postaci tabletów. Warto podkreślić, że szkoła już trzykrotnie uczestniczyła i była nagradzana w tym Konkursie, potwierdzając tym samym wysoki poziom kształcenia zawodowego i kształtowanie umiejętności niezbędnych w działalności gospodarczej. Ten sukces to także kolejne potwierdzenie misji szkoły wyrażonej hasłem "Kształcimy ludzi sukcesu" i odpowiedz na pytanie - dlaczego warto być uczniem tej szkoły ?

Autor artykułu: mgr Jan Urbaniak
foto: ZSP nr 2 w Krotoszynie