Wirtualny spacer po urzędzie

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 17 kwietnia 2013 r. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie, Wydział Spraw Obywatelskich  i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z sześciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.
Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie w składzie:
- Kacper Boczek
- Marlena Lipińska
- Jagoda Kacprzak
- Aleksandra Frąckowiak
- Wojciech Woźnica
Opiekunem drużyny była pani Iwona Wojciechowska.
Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach, w składzie:
- Artur Michalak
- Karol Szóstak
- Rafał Marciniak
- Jakub Jakubiak
- Marek Jamróg
Opiekunem drużyny była pani Patrycja Kruszczyńska.
Trzecie miejsce zdobyła drużyna  I Liceum Ogólnokształcącemu im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie w składzie:
- Dominika Zawada
- Kinga Poprawa
- Igor Szwacki
- Łukasz Jagodziński
- Sylwia Krupa
Opiekunem drużyna była pani Julita Szał.
Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Leszka Kulki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Jackowi Cierniewskiemu  dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.