Wirtualny spacer po urzędzie

Karol Okrasa w ZSP 2

W ubiegłą sobotę, tj. 13.04.2013 roku, gościliśmy w murach naszej szkoły gimnazjalistów, których czeka trudna decyzja wyboru dalszego kształcenia. W tym roku „Drzwi Otwarte” przebiegały pod hasłem: „Kształcimy ludzi sukcesu!”. Przybyli chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną, którą przygotowała dla nich nasza szkoła na przyszły rok szkolny 2013/2014. W nowym roku szkolnym szkoła planuje utworzyć następujące oddziały:
- III Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu pedagogicznym,
- Technikum nr 2 w zawodach:
technik informatyk,
technik ekonomista,
technik organizacji reklamy (*nowość),
technik żywienia i usług gastronomicznych. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10 w sali gimnastycznej, gdzie zebrali się wszyscy przybyli. Przywitał ich dyrektor szkoły, p. Roman Olejnik. Przedstawił program „Drzwi Otwartych” i zapowiedział udział gościa specjalnego, zaprzyjaźnionego ze szkołą znanego kucharza, p. Karola Okrasę. Nasz gość opowiedział zebranym o swojej pracy, o drodze, jaką przebył, od ucznia szkoły gastronomicznej do znanego kucharza prowadzącego swój kulinarny program telewizyjny. Pan Karol Okrasa podkreślał, że on sam również pochodzi z niewielkiej miejscowości i nie stało się to przeszkodą w drodze do kariery.  Mówił o tym, że sukces zawodowy zależy od trafnego wyboru zawodu, zaangażowania w pracę i wykonywania go z pasją. Atrakcją spotkania był pokaz kulinarny w wykonaniu uczniów naszego technikum gastronomicznego. Pokaz ten był na bieżąco komentowany przez p. Karola Okrasę. Po zakończonym pokazie odbyła się degustacja przygotowanych potraw. W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie wyjadą na miesięczną praktykę do restauracji prowadzonej przez naszego gościa.
W dalszej części uczniowie gimnazjów spotkali się w mniejszych grupach w salach lekcyjnych zgodnie ze swoimi preferencjami zawodowymi. Na sali gimnastycznej pozostali uczniowie zainteresowani kierunkiem gastronomicznym – mieli okazję porozmawiać i zadawać pytania p. Karolowi Okrasie. Pozostali przeszli do pracowni, gdzie nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali prezentacje dotyczące oferowanych kierunków kształcenia. Uczniom została przedstawiona oferta szkolnych zajęć pozalekcyjnych oraz zajęć organizowanych w ramach projektów. Nasi uczniowie chętnie oprowadzali gimnazjalistów po szkole, odpowiadali na ich pytania i chwalili miłą i serdeczną atmosferę panującą w szkole.

Teresa Szelągowska
Kamilla Szperzyńska