Wirtualny spacer po urzędzie

Krotoszyński akcent podczas Targów Aktywni 50+

W dniach 16-17 marca 2013 r. w Poznaniu, odbyła się IV edycja Targów Aktywni 50+. W ciągu dwóch dni Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziło 3700 osób. Stoiska wystawiennicze zaaranżowane zostały przez organizacje pozarządowe oraz firmy z terenu całej Polski. W trakcie Targów odbywały się liczne prelekcje na temat zdrowego odżywiania, profilaktyki, pokazy mody, makijażu oraz warsztaty edukacyjno-rozwojowe i artystyczne (np. trening pamięci, sesja śmiechu, warsztaty tworzenia motyli, ozdób wielkanocnych czy rysowania portretów).
Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa zdrowia, gdzie seniorzy mogli wziąć udział w badaniach profilaktycznych czy skorzystać z porad fizjoterapeutów i dietetyków.
Na scenie sportowej dominował w tym roku taniec, seniorzy chętnie brali udział w tańcach integracyjnych oraz podziwiali pokazy tańca cygańskiego czy też kankana. Jak co roku seniorzy mogli również zapoznać się z zasadami prawidłowego marszu nordic walking oraz wziąć udział w pokazie tai chi.
Podczas targów Aktywni 50+ odbywały się koncerty w którzy seniorzy licznie uczestniczyli. Wśród tegorocznych gwiazd znaleźli się: Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński, Jerzy Połomski. Seniorzy również chętnie uczestniczyli w koncercie Trzech Tenorów, występie duetów operetkowych i pokazie Zespołu Tańca Ludowego Staropolanie.
W Targach Aktywni 50+ wzięła udział grupa 50 seniorów z Krotoszyna. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie po raz pierwszy przygotowało także stoisko promujące partnerstwo na rzecz aktywizacji i integracji seniorów w powiecie krotoszyńskim oraz twórczość artystyczną seniorów regionu Krotoszyńskiego. Stoisko wzbogaciły firmy z powiatu krotoszyńskiego: Bolsius, Ewa, Cukiernictwo Łyskawa, Domestica.

Serdecznie dziękujemy pani Teresie Krawczyk, pani Irenie Marszałek oraz pani Joannie Kędzierskiej za zaangażowanie w przygotowanie stoiska oraz za prezentację swoich wyrobów rękodzielniczych. Podziękowania kierujemy również do pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie, za pomoc w aranżacji stoiska.

tekst i foto PCPR