Wirtualny spacer po urzędzie

"Kołłątajowcy" najlepszymi chemikami szkół ponadgimnazjalnych w regionie

Dnia 20 marca 2013 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się XI Regionalne Zawody Chemiczne. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych obejmujących swoim zasięgiem całą Wielkopolskę. Zawody odbywają się pod patronatem Wydziału Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Kuratorium Oświaty i Starosty Krotoszyńskiego.
 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja zmagali się z najlepszymi uczniami liceów z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Oleśnicy, Kępna.  Konkurs wymagał  wysokich umiejętności i wielkiej wiedzy od uczestników, toteż jeszcze bardziej cieszy nas sukces osiągnięty przez Kołłątajowców.  Bartosz Kowal z najwyższą liczbą punktów zdobył I miejsce a Jakub Otworowski III miejsce. Nauczycielem prowadzącym i przygotowującym naszych finalistów jest Ilona Kocel. Bardzo cieszymy się   ich wspólnymi sukcesami.
Niebywały sukces Kołłatajowców oraz fakt, że I i III miejsce zdobyli uczniowie z naszego Liceum są najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania naszej szkoły i możliwości zdobywania wysokich lokat w konkursach przedmiotowych przez chętnych pasjonatów.
Zdobywcom prestiżowych miejsc gratulujemy. Życzymy im, aby spełniły się marzenia dotyczące studiów i dalszej drogi życiowej. Trzymamy za was kciuki!!!

Martyna Fila
uczennica kl.3b
I LO Krotoszyn