Wirtualny spacer po urzędzie

Mistrz olimpijski na sesji powiatowej

W piątek 22 marca 2013r. sesję Rady Powiatu Krotoszyńskiego otworzyło bardzo miłe wydarzenie. Radni brawami i gratulacjami nagrodzili Mistrza Zimowych Igrzysk  Olimpiad Specjalnych  w slalomie – Konrada Chołodeckiego.  

Konrad jest mieszkańcem Sulmierzyc, ale uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J.Korczaka w Borzęciczkach. Jego przygoda z narciarstwem alpejskim zaczęła się zupełnie przypadkowo w roku 2011, kiedy to został uczestnikiem obozu sportowego. Wkrótce przyszły pierwsze sukcesy – tytuły mistrza kraju i nominacja do kadry olimpijskiej.

Złoty medal Konrad wywalczył 4 lutego w slalomie na X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Pyeong Chang 2013 (Korea Południowa). Sięgnął także po 7. lokatę w supergigancie i 5. w gigancie.

Na sesję powiatową uczeń SOSW Borzęciczki przybył w towarzystwie rodziców i opiekunów oraz dyrektor Ośrodka w Borzęciczkach Barbary Zakrzewskiej. Konrad otrzymał gratulacje i upominki od Przewodniczącego Rady Stanisława  Szczotki, starosty Leszka Kulki, a także burmistrza Sulmierzyc Piotra Kaszkowiaka. Radni i zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację ukazującą sportową karierę młodego sulmierzyczanina. On sam podziękował zebranym za słowa uznania.