Wirtualny spacer po urzędzie

V Szkolne Targi Edukacyjne

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny – 21 marca 2013 roku odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie V Szkolne Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. Tego dnia uczniowie "Dwójki" spotkali się z przedstawicielami wyższych uczelni z terenu Wielkopolski. Uczelnie reprezentowali zarówno pracownicy naukowi, administracji, jak i sami studenci. Zaproszeni goście przedstawili ofertę edukacyjną swoich uczelni oraz przedstawili zasady rekrutacji, sprawy związane z kosztami nauki oraz możliwości uzyskania stypendiów i kredytów studenckich. Chętnie odpowiedzieli na wszystkie pytania naszej młodzieży.
Opowiedzieli również o warunkach studiowania na uczelni wyższej: o bazie dydaktycznej, o realizowanych programach, współpracy międzynarodowej związanej z wymianą studentów, o możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Studenci podzielili się refleksjami na temat życia studenckiego w ośrodku wielkomiejskim.
W tym roku odwiedzili nas:
•Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Kaliszu,
•Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,
•Wyższa szkoła Humanistyczna w Lesznie,
•Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu,
•Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu,
•Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu,
•Wielkopolska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Jarocinie,
•Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wydz. Zam. w Ostrowie Wlkp.,
•Policealna Szkoła Pracowników Służba Społecznych w Krotoszynie.
Dla uczniów klas maturalnych zostały zorganizowane warsztaty z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. Młodzież klas pierwszych uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez lidera Klubu Pracy. W tym dniu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Edukacji i Rynku Pracy.
Jego laureatami zostali: Anna Koronna z klasy II d zdobywając I miejsce, Mateusz Śliwiński z klasy III d – miejsce II oraz Anna Andrzejewska z klasy II d na miejscu III. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował Powiatowy Urząd Pracy. Naszym uczniom wręczyła je wicedyrektor PUP – p. Małgorzata Grzempowska.
Z okazji Targów został wydany specjalny numer szkolnej gazetki "Ekspresem do Unii", zredagowany przez uczennice klasy III d. Podczas trwania imprezy redaktorkom szkolnej gazetki wywiadu udzieliła wicedyrektor PUP – p. Małgorzata Grzempowska. Wywiad ukaże się w kolejnym wydaniu gazetki.
Organizatorami projektu byli nauczyciele szkoły: wicedyrektor szkoły – Ewa Kowalska, Anna Smal, Teresa Szelągowska, Katarzyna Nowacka, Magdalena Karwik, Kamilla Szperzyńska oraz Marcin Podziomek. Autorem fotorelacji z V Targów Edukacyjnych jest Grzegorz Pierzchała. W organizację tego przedsięwzięcia włączyły się również uczennice klasy II a, II b oraz III d, za co serdecznie dziękujemy.

Tekst: Teresa Szelągowska i Kamilla Szperzyńska
Foto: Grzegorz Pierzchała