Wirtualny spacer po urzędzie

XIV Integracyjny Festiwal "Witaminki na start"

XIV Integracyjny Festiwal Piosenki   „WITAMINKI NA START”  odbył się 15 marca 2013 r. Organizatorem było Stowarzyszenie Harcerzy Przyjaciół Ziemi Krotoszyńskiej „Askalon” we współpracy z Hufcem ZHP Krotoszyn, z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury, Szkołą Podstawową nr 4 oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Krotoszynie. 

Jest to impreza cykliczna, która od 13 lat na stałe weszła w kalendarium imprez w powiecie krotoszyńskim, a od czterech - również w gminie Krotoszyn.  Od samego początku objął nad nią  patronat Starosta Krotoszyński - przedsięwzięcie to  wspiera finansowo  w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. Projekt ten jest również współfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.
W tym roku wzięło w nim udział 17 zespołów z  Kępna, Konarzewa, Rydzyny, Dąbcza, Ostrowa Wlkp., Kobylina, Pleszewa, Ostrzeszowa, Jarocina, Koźmina Wlkp. oraz Krotoszyna, ok. 240 dzieciaków wraz z opiekunami.   Ideą festiwalu jest integracja dzieci  zrzeszonych w  gromadach zuchowych, dzieci z klas nauczania zintegrowanego szkół podstawowych , jak również z  Zespołów Szkół Specjalnych, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych poprzez promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania się.  Każdy zespół przygotowuje występ - piosenkę z choreografią - związaną z tematem przewodnim imprezy. W przerwie na każdego czeka  poczęstunek, oczywiście zdrowy i witaminowy -czyli owoce, ciasto drożdżowe i sok owocowy. Ważnym elementem festiwalu jest konkurs plastyczny. W tym roku jego hasłem było: „Mój ulubiony owoc, moje ulubione warzywo”. Podczas każdej edycji festiwalu jest stosowana inna technika plastyczna -  tym razem  zastosowano technikę mieszaną -plastelinę i wydzierankę. W skład komisji konkursowej weszli: p. Alicja Figura - przedstawiciel starostwa, p. Jolanta Szóstak - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Krotoszynie - p. Woltman. Konkurs wygrał zespół Rydzyniaki,  drugie miejsce zajęła 4 Gromada Zuchowa „Kubuś Puchatek” z Hufca ZHP Krotoszyn, a trzecie - klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Festiwal prowadziły druhny z 24 Drużyny Harcerek. Nauczyły dzieci nowych pląsów i zabaw, przez co wszyscy się bawili, śpiewali i gimnastykowali  zarówno na scenie jak i na widowni. Gościem specjalnym była pani Aleksandra Drygas - instruktorka tańca  z KOK-u, która poprowadziła uczestników w rytmy tańca współczesnego.
Pomysłodawczyni i organizatorki:
Agnieszka Gierłowska
wraz z Iloną Witczak i Katarzyną Kilos