Wirtualny spacer po urzędzie

Otwarcie wystawy Statystyka w Wielkopolsce

We wtorek 18 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola F. Libelta w Krotoszynie otwarto wystawę zatytułowaną "Statystyka w Wielkopolsce" przygotowaną przez Urząd Statystyczny w Poznaniu.
Celem wystawy, prezentowanej kolejno na terenie całej Wielkopolski, jest przedstawienie kilkuwiekowego dorobku statystyki wielkopolskiej i uświadomienie codziennej obecności statystyki w życiu społecznym i gospodarczym. Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, dowodząc tym samym znaczenia statystyki w życiu samorządu lokalnego. W wernisażu wystawy uczestniczyli ponadto: przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka, przedstawiciele samorządów gminnych wchodzących w skład powiatu, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych wraz z delegacjami młodzieży oraz młodzież i nauczyciele szkoły.
Po powitaniu Gości przybyłych na wernisaż przez dyrektora szkoły mgr Romana Olejnika, wykład p.t. "Polskie Towarzystwo Statystyczne w Wielkopolsce" wygłosił dr Kazimierz Kruszka, członek Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Następnie prezentację zatytułowaną "Udział szkoły w konkursach statystycznych jako forma popularyzacji i edukacji statystycznej" przedstawił emerytowany dyrektor szkoły mgr Jan Urbaniak.
Po otwarciu wystawy uczestnicy wernisażu z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję 15 różnotematycznch plansz obrazujących osoby, instytucje i dokumenty związane z wielkopolską statystyką.
Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzenia wystawy, która będzie czynna do dnia 29 marca 2013 r. w gmachu szkoły - Plac Jana Pawła II nr 5, I piętro.

Tekst i foto: ZSP nr 2 w Krotoszynie