Wirtualny spacer po urzędzie

Uczeń ?Kołłątaja? finalistą Olimpiady Przedsiębiorczości!

Wojciech Horyza, uczeń drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, został finalistą Olimpiady Przedsiębiorczości.         

 

Eliminacje okręgowe odbyły się w dniu 7 marca 2013 r. w pięciu uczelniach ekonomicznych. Były to: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Wojtek znalazł się w gronie osób zakwalifikowanych do eliminacji centralnych spośród uczniów z dużych miast, takich jak Gdynia, Gdańsk, Szczecin i Poznań. Opiekunem merytorycznym ucznia jest nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Ilona Kocel.                   Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Obecna VIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości przebiega pod hasłem „Ludzie w przedsiębiorstwie” . Warto podkreślić, że wyniki Olimpiady uwzględniane są w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów.

Wojciech Horyza to uczeń z pasją, który w tym roku szkolnym zdobył drugie miejsce w konkursie „Komentator Biznesowy” oraz zakwalifikował się do finału „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach”, który odbędzie się już 14.03.2013r. Mam nadzieję, że tak intensywna praca Wojtka zaowocuje również podczas eliminacji centralnych, które odbędą się 4 kwietnia 2013 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Gratulujemy Wojtkowi i życzymy powodzenia podczas etapu centralnego.

Dyrektor I LO w Krotoszynie

Elżbieta Płóciennik