Wirtualny spacer po urzędzie

I Edukacyjne Targi Pracy w ?Trójce?

27 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbyły się I Edukacyjne Targi Pracy. Tego dnia z naszego zaproszenia skorzystało ponad 600 gimnazjalistów z powiatu krotoszyńskiego. Hasłem nadrzędnym spotkania było: „ Wybieramy szkoły w Krotoszynie. Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru”.

Targi miały na celu zapoznać uczniów z oferowanymi kierunkami kształcenia, przybliżenie zawodów w jakich mogą się dalej kształcić.

Targi te były wspaniałą okazją do bezpośredniego spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznaniem się z szeroką ofertą i możliwością odbywania praktyk zawodowych.

Swoje stoiska prezentowało 23 pracodawców, u których kształcą się i będą kształcić nasi uczniowie. Wielu spośród wystawiających się zakładów to przedsiębiorstwa z wieloletnia tradycją, przekazywane z pokolenia na pokolenia, których założyciele to również absolwenci naszej szkoły. Wszystkim pracodawcom dziękujemy za profesjonalny akcent.

Gościem specjalnym Targów byli przedstawiciele Wyższej Szkoły Handlu i Gastronomii w Poznaniu, którzy promowali nowy kierunek w naszej ofercie edukacyjnej – kelner. Nasi goście na oczach gimnazjalistów prezentowali swoje umiejętności gastronomiczne. Wytwory ich pracy uczniowie mogli sami skosztować i ocenić ich jakość.

            W części oficjalnej dyrektor szkoły Krzysztof Grobelny najpierw zachęcał gimnazjalistów do wybierania szkół w powiecie krotoszyńskim, które mogą zaoferować wiele ciekawych, często lepszych form kształcenia niż w ościennych powiatach. Po części oficjalnej zaproszeni uczniowie zwiedzali szkole, klasopracownie, gdzie mogli podziwiać talenty naszych uczniów i ich umiejętności zawodowe, sami mieli tez możliwość poeksperymentować w nowocześnie wyposażonych pracowniach.

Wszystkim towarzyszyły dobry nastrój i poczucie humoru. Dzień ten zaliczamy do bardzo udanych i mamy nadzieje ze wejdzie on do kanonu naszych imprez.

Tekst i fot.: ZSP3