Wirtualny spacer po urzędzie

Uczennice ZSP 2 na Konkursie Piosenki Wszelakiej POGO-lajf

Kolejny sukces zanotowały na swoim koncie uczennice klasy IIIa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie - Dorota Marszałek i Kamila Kaźmierczak.
1 marca 2013 roku wzięły one udział w Konkursie Piosenki Wszelakiej „POGO – lajf” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pogorzeli, gdzie Kamila otrzymała wyróżnienie, Dorota zajęła II miejsce. W tym roku konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, gościł uczestników z odległych rejonów naszego województwa. Reprezentowane były bardzo różne gatunki muzyczne – warunkiem był akompaniament wykonywany na żywo, niedopuszczalne były playbacki i półplayback. Dziewczęta wykonały po dwie piosenki, Kamila zaśpiewała „Bieszczadzkie anioły” i „Koncert” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Dorota – „Piosenkę dla Lidki” Jerzego Filara i „Testament poety” do słów Adama Ziemianina z muzyką Darka Czarnego.
Przypomnimy , że jest to juz kolejny sukces na niwie wokalno-muzycznej licealistek. Sukcesem zakończył się występ dziewczyn - na VI Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Marka Grechuty w Orpiszewie, gdzie zajęły odpowiednio II i III miejsce.
Gratulujemy!

Autor artykułu: Teresa Szelągowska - nauczyciel - bibliotekarz w ZSP nr 2