Wirtualny spacer po urzędzie

Dzień z pedagogiką w Poznaniu

6 lutego br. uczennice klasy Ia oraz IIa Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Libelta w Krotoszynie, wraz z opiekunami udały się na Dzień z pedagogiką do Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na początku spotkania uczestnicy warsztatów zgromadzili się w jednej sali na wykładzie pt. "Solidarność międzypokoleniowa czyli co?" - prowadzonym przez dr. Andrzeja Stogowskiego. Później każdy z uczniów wybierał sobie panel tematyczny, w którym uczestniczył. Pierwszy panel dotyczył śmierci jako naturalnej części życia każdego człowieka, drugi obejmował warsztaty oparte na improwizacji i ekspresji twórczej wyrażającej myśli, uczucia wobec współczesnego świata. Natomiast panel trzeci składał się z warsztatów dotyczących mowy ciała oraz budowania i wzmacniania potencjału działania w grupie, radzenia sobie ze stresem i optymalizację nauki na przykładzie gry interakcyjnej.
Po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy udali się na spotkanie z psychologiem rozwojowym p. Dorotą Zawadzką, znaną głównie z programu TV Superniania.
Atrakcją wycieczki stał się pobyt uczennic naszej szkoły na lodowisku Bogdanka. Zorganizowany interesująco czas upłynął bardzo szybko, a uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni do Krotoszyna.

Artykuł przygotowała: Beata Plucińska klasa Ia