Wirtualny spacer po urzędzie

Schola Cantorum w Refektarzu

W środę 23 stycznia, późnym popołudniem w krotoszyńskiej galerii Refektarz, odbył się doroczny koncert muzyki dawnej w ramach XXXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu. Dla krotoszyńskiej publiczności wystąpiły młode artystki z zespołu HORTUS MUSICUS z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu pod kierownictwem p. Tomasza Nowakowskiego, laureaci Srebrnej Harfy Eola z roku 2012. Koncert został gorąco przyjęty przez wyrobioną w klimatach muzyki z okresu baroku i renesansu publiczność. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Marzena Wiśniewska, naczelnik wydziału Promocji krotoszyńskiego starostwa, Małgorzata Mielcarek, naczelnik wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie i Roman Olejnik dyrektor ZSP nr 2 w Krotoszynie.
Galeria zorganizowała również wystawę prac, towarzyszącemu festiwalowi ogólnopolskiego konkursu pn. "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną".
Koncert zorganizował wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przy współudziale Galerii Refektarz i Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej  Schola Cantorum. Realizacja - Waldemar Wronecki.

Foto – „karaluch” KOK