Wirtualny spacer po urzędzie

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

21 ratowników z Oddziału Powiatowe WOPR w Krotoszynie ukończyło kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zajęcia odbywały się w Krotoszynie w ZSP nr 2 w dniach 7-16 grudnia br. Naszych ratowników szkolił Mirosław Warzybok z Centrum Ratownictwa Medycznego MED SERVIS w Poznaniu, a przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był lekarz medycyny Sebastian Szurkowski. Sam egzamin składał się z trzech części. Najpierw kandydaci pisali test jednokrotnego wyboru, który liczył 30 pytań. Aby przejść do części ustnej egzaminu, należało zdobyć najmniej 27 pkt. na 30 możliwych. Ta sztuka udała się 21 osobom, z 22 przystępujących do egzaminu. Kolejny etap to pytania ustne zadawane przez członków komisji oraz część praktyczna, czyli zaliczenie scenki ratowania życia ludzkiego, przy użyciu sprzętu ratunkowego.
Dla wielu egzamin był stresującym przeżyciem, ale wszystko wynagrodziła chwila otrzymania certyfikatu z uzyskanym tytułem ratownika.
Współorganizatorzy kursu, Grzegorz Majchszak i Waldemar Wronecki składają serdeczne podziękowania dyrektorowi Romanowi Olejnikowi, za udostępnienie pomieszczeń ZSP nr 2 im. Karola Libelta w Krotoszynie.

tekst, foto W. Wronecki