Wirtualny spacer po urzędzie

Medale za zasługi dla obronności kraju

12 grudnia 2012 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju" nadanych przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których co najmniej trzech synów odbyło służbę wojskową.
Medal ten nadawany jest  w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Podczas uroczystości wręczone zostały srebrne medale rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.
Decyzję Ministra Obrony Narodowej przyznającą trzydzieści dziewięć  srebrnych medali  "Za Zasługi dla Obronności Kraju" odczytał kpt. Jerzy Sobczak.
W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale wręczył ppłk Andrzej Krupiński - Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu, w asyście Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki, Burmistrza Miasta i Gminy Koźmina Wielkopolskiego Macieja Bratborskiego, Burmistrza Zdun Władysława Ulatowskiego oraz Wójta Gminy Rozdrażew Mariusza Dymarskiego.
Starosta Krotoszyński zwracając się do rodziców powiedział, że wychowanie synów na światłych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ofiarnych i sprawnych obrońców Ojczyzny, jest najwyższym patriotycznym posłannictwem rodziców i wymaga to wielkiego oddania i poświęcenia.
Pułkownik Andrzej Krupiński w swoim wystąpieniu podkreślił, że spotkanie zorganizowane jest ze szczególnej okazji. Wręczany medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju", to wyraz uznania dla rodziców za trud włożony w patriotyczne wychowanie synów, którzy odbywając służbę wojskową poświęcali się Ojczyźnie oraz umacniali obronność kraju.  

Odznaczeni zostali srebrnym medalem:
Gmina Krotoszyn
1.Wanda i Aleksander Wenzlowie
2.Ewa i Jan Zimniakowie
3.Krystyna Frąszczak
4.Janina i Stanisław Ibronowie
5.Aleksandra i Józef  Koczurowie
6.Genowefa Nowacka
7.Mieczysław Olejnik
8.Marianna Młyńska
9.Katarzyna i Antoni Mintowie
10.Anna Kaźmierczak

Gmina Koźmin Wlkp.
1.Teresa Durak

Gmina Rozdrażew
1.Bożena Gęstwa
2.Stanisława i Jan Frąckowiak
3.Jadwiga i Jan Butowie
4.Ludwik Pluciński
5.Czesława i Jan Roszakowie
6.Czesława Skrzypczak
7.Helena Bała
8.Jadwiga i Marian Trawińscy
9.Maria I Mieczysław Liberscy
10.Stanisława Kaczmarek
11.Waleria Kaczmarek

Gmina Zduny
1.Halina i Jan Chmielarczykowie
2.Maria I sylwester Sworowie
3.Janina i Czesław Banasiewiczowie
4.Janina Kuczyńska