Wirtualny spacer po urzędzie

Wizyta gości z Niemiec

4 grudnia 2012r. starosta krotoszyński Leszek Kulka podejmował gości z Niemieckiego Papenburga. Marlen Schmitz oraz Guntram Dubke reprezentują organizację Bildungsforum Glashütte zajmującą się m.in. aktywizacją osób bezrobotnych.

Do spotkania doszło dzięki inicjatywie radnego powiatowego Zbigniewa Brodziaka oraz Jerzego Sędzika ? pochodzącego z Krotoszyna przedsiębiorcy prowadzącego działalność w Papenburgu.

Goście z Niemiec przybyli z propozycją współpracy w zakresie aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych. Fundacja prowadzi już na tym polu wymianę z Łotwą. Polega ona na prowadzeniu praktyk w zakładach pracy, gdzie osoby mające problemy z podjęciem pracy uczą się samodzielności i zaradności życiowej. Według wstępnych propozycji w roku 2013 do Krotoszyna przybyłaby grupa bezrobotnych z Niemiec, a w latach następnych osoby z Krotoszyna odbyłyby praktykę w Papenburgu. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską. Ze względu na tematykę spotkania, uczestniczyli w nim także ?zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie Małgorzata Grzempowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Piotrowski i Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Marzena Wiśniewska.