Wirtualny spacer po urzędzie

X Międzyszkolny Konkurs ?Podróżujemy po Europie?

20 listopada 2012 r. Szkolny Klub Europejski „Podróżnik” działający  w SOSW im. J. Korczaka w Borzęciczkach   zorganizował po raz dziesiąty konkurs dla uczniów gimnazjów specjalnych. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży krajami Unii Europejskiej. W tym roku wzięły w nim udział zespoły z Konarzewa,  Kępna ,Krotoszyna,  Pleszewa  i Borzęciczek

Należało wykonać 16 zadań o różnym stopniu trudności.Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury  w składzie: Irena Konarczak - Bojanek, Marzena Wiśniewska, Irena Tworek.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Młodzież z Krotoszyna  z własnej inicjatywy przedstawiła prezentację o Węgrzech. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Borzęciczek, drugie z Krotoszyna, trzecie z Pleszewa, czwarte z Kępna, piąte z Konarzewa. Tego typu konkursy mobilizują uczniów do zespołowej pracy, dają im dużą satysfakcję, że mogą swoje wiadomości zaprezentować. Był to konkurs jubileuszowy i z tej to okazji przygotowany został  tort, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicyi goście. Z uwagą obejrzano prezentację multimedialną o naszym Ośrodku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które można było wręczyć dzięki sponsorom. Organizatorzy konkursu są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie, Urzędowi Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie.

Tekst i fot.: SOSW Borzęciczki