Wirtualny spacer po urzędzie

KOLEJNY EUROPEJSKI MEDAL DLA FIRMY GABI PLAST

W ubiegłą  środę (7 listopada) w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Europejskich dla 175
najlepszych firm w Polsce.
Wśród nagrodzonych  przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny znalazła się kolejny raz firma z Krotoszyna -Gabi Plast.

Medal Europejski jest niekomercyjnym przedsięwzięciem dla przedsiębiorców. Celem nagrody to wsparcie polskich produktów  i usług na Rynku Europejskim oraz przybliżenie  idei Unii Europejskiej. Nominowany produkt (usługa lub wyrób) musi spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest dynamika firmy, zdobyte nagrody i certyfikaty. Komisja Weryfikacyjna ocenia także czy, i w jaki sposób firma wykorzystuje możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej - czy korzysta ze szkoleń, seminariów na temat gospodarki europejskiej, konsultacji i analiz prawnych, badań rynku itp. Firma, która nominowała nagrodzoną usługę lub wyrób otrzymuje dyplom oraz medal z brązu. Przedsięwzięcie to nie jest konkursem, w którym istnieje z góry określona pula nagród, nie ma więc rywalizacji między firmami zgłaszającymi swoje usługi lub wyroby. Łącznie, w dwudziestu trzech edycjach przez 12 lat  przyznanych zostało prawie 4 tysiące Medali Europejskich.