Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie z medalistą MŚ

W środę, 31 października Starosta Krotoszyński spotkał się z medalistą Mistrzostw Świata w Sumo Hong Kong 2012, Aronem Rozumem.  W spotkaniu uczestniczyli także prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum, trener kadry narodowej Marek Paczków, naczelnik wydziału promocji starostwa Marzena Wiśniewska, inspektor ds. sportu Waldemar Wronecki oraz przedstawiciele mediów lokalnych. Sukces jakim jest brązowy krążek Arona w silnie obsadzonej kategorii wagowej do 85kg, nie uszedł uwadze zarówno mediom ogólnopolskim (TVN 24, TVP Poznań) jak również samorządowi powiatowemu. Starosta Leszek Kulka pogratulował zawodnikowi, trenerowi i prezesowi związku sukcesu i podziękował za doskonała promocję powiatu w dalekim Hong Kongu. Prezes Dariusz Rozum wręczył staroście pamiątkowe zdjęcia, w tym także te, na których brązowy medalista MŚ prezentuje flagę powiatu na podium.
Dalej dyskutowano o mistrzostwach, drodze do sukcesu i samym pobycie w Hong Kongu. Uczestnicy spotkania obejrzeli także materiał filmowy z powitania reprezentacji Polski na Okęciu (TVN24) i dłuższy materiał o sukcesie Polaka i samej dyscypliny sportu, zaprezentowany przez TVP Poznań.
Dodać należy, że Aron Rozum wywalczając brąz na MŚ w Hong Kongu, zapewnił sobie kwalifikację na Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Kolumbii.
 
Tekst W. Wronecki, foto M. Wawrocka.