Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelka odblaskowa zamiast mandatu

W dniu 25.10.2012r. z udziałem Wicestarosty Krotoszyńskiego Krzysztofa Kaczmarka oraz krotoszyńskiej policji, zainaugurowano na terenie powiatu krotoszyńskiego akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się na rowerach.
W dniu dzisiejszym rowerzyści zamiast mandatów otrzymywali pouczenie oraz kamizelkę odblaskową. Idea podjęcia działań w tym kierunku zrodziła się na forum Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki i wpisuje się w realizowany na terenie powiatu krotoszyńskiego od 2003 roku program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński” i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z powyższym ze środków będących w dyspozycji Komisji, zakupiono 200 szt. kamizelek odblaskowych, które będą wręczane rowerzystom przez Policję w czasie prowadzonych kontroli. Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów. Dzisiejsza akcja przy Mahle uwidoczniła jak wielu rowerzystów porusza się bez prawidłowego oświetlenia, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone  zamiast mandatów kamizelki nie zostaną na przysłowiowym wieszaku
i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty.

Opracował: A. Wichłacz
Fot: podinsp. W. Szał.