Wirtualny spacer po urzędzie

VI Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy Sekcji Olimpiad Specjalnych przy Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie Monika Dzierla i Łukasz Talaga reprezentowali Oddział Regionalny Wielkopolskie – Konin, na VI Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Koninie, w dn. 27.09-30.09.2012r. Głównymi celami imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscyplin sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych. Rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych i integracji ze społecznością lokalną oraz wytypowanie reprezentacji na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Antwerpii 2014r.
W skład 17 osobowej reprezentacji Oddziału oprócz zawodników Sekcji przy ZSS Krotoszyn z naszego powiatu wystąpili również zawodnicy Sekcji przy SOSW Borzęciczki Łukasz Zieliński (I miejsce na 100 m i VI m w pchnięciu kulą) i Hubert Helik (I miejsce na 800m).
Zawodnicy Sekcji przy ZSS Krotoszyn startowali w dyscyplinach: 100m, 200m, 400m, sztafecie 4x100m i skoku w dal. Monika Dzierla zajęła III miejsce w biegu na 100m zdobywając brązowy medal oraz IV miejsce w biegu na 200 metrów.
Łukasz Talaga reprezentował Oddział Regionalny w sztafecie 4x100m gdzie wraz z kolegami z Konina zajął II miejsce zdobywając srebrny medal. W skoku w dal zajął III miejsce – brązowy medal, w biegu na 400 m był czwarty. Do zawodów Łukasza i Monikę przygotowywał trener Adam Gwizd, nauczyciel ZSS w Krotoszynie.

Tekst, foto ZSS w Krotoszynie