Wirtualny spacer po urzędzie

Festyn w ŚDS

Dnia 29.09.2012 roku na terenie ogrodu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie przy ul. Langiewicza 2, odbył się Festyn Integracyjny w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Festyn jest jednym z elementów realizowanego przez ŚDS projektu pod nazwą „Działamy razem” – w partnerstwie na rzecz aktywnej integracji osób z zaburzeniami psychicznymi. Projekt współfinansowany jest z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi.” Impreza adresowana była nie tylko do uczestników ŚDS, Warsztatów Terapii Zajęciowej i ich rodzin, ale również do całej społeczności miasta Krotoszyn. Zabawę rozpoczęliśmy od godz. 14, a jej koniec przypadł na późne godziny wieczorne.  
Festyn współprowadził Dyrektor PCPR w Krotoszynie Pan Andrzej Piotrowski oraz Pani Anna Sitarz terapeutka zajęciowa w Środowiskowym Domu Samopomocy. Oprawa imprezy miała charakter artystyczny.  Z olbrzymią radością i jednocześnie z nieukrywanym zaskoczeniem przyjęliśmy do wiadomości fakt, iż na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wielu gości. Wśród osób, które wystapiły na scenie, znaleźli się: uczestnicy WTZ, uczniowie Zespołu Skół Specjalnych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, uczniowie Gimnazjum w Kobylinie, „Babiniec” z Rozdrażewa, uczniowie Zespołu Szkół w Orpiszewie, Sto-Krotki, Centrum Tańca Show Dance, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie, Klub Seniora „Pogodni”, Kobierzanki, Sekcja karate KS KROTOSZ, grupa Twoja Alternatywa oraz Krotoszanie. Gościem specjalnym był Mirek Jędrowski z zespołem, czyli Biesiada Śląska, który  swym występem skupił uwagę sporej rzeszy krotoszynian. Godziny wieczorne natomiast uświetnił zespół Bujambi.
W trakcie trwania festynu odbyła się m.in. wystawa i kiermasz prac organizatorów oraz uczestników WTZ, wystawa sprzetu rehabilitacyjnego oraz istniała możliwość sprawdzenia pomiaru ciśnienia. Wśród atrakcji znalazły się: możliwość przejazdu bryczką, czy też artystyczne zdobienie twarzy najmłodszych uczestników festynu. Każdy mógł skorzystać z „małej gastronomii”, m.in.grochówki, kiełbaski z grilla oraz kawy i ciastka.
 
Podsumowując, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony  gości oraz mieszkańców Krotoszyna, którzy licznie wraz z całymi rodzinami odwiedzili ogród Środowiskowego Domu Samopomocy.    
Serdeczne podziękowania składamy Radzie Osiedla nr 9, która pomogła zorganizować to przedsięwzięcie.

Tekst i foto ŚDS